Drożdże Coobra Restart

Coobra Restart

Waga netto: 21g
Coobra Restart to specjalnie wyselekcjonowane rasy drożdży o podwyższonej tolerancji

Drożdże do restartu Coobra Restart 21g

Drożdże do restartu Coobra Restart 21g

na alkohol, przeznaczone do restartu win jak i innych nastawów w których stwierdziliśmy zatrzymanie fermentacji.

Drożdże Coobra Restart przed dodaniem zaleca się uwodnić. W tym celu nalewamy do naczynia około 200ml wody o temperaturze 22-250C, wsypujemy zawartość opakowania drożdży i dokładnie mieszamy. Naczynie odstawiamy na 30 minut. Po tym czasie drożdże powinny się uaktywnić co można zaobserwować pienieniem się. Całość dodajemy do nastawu który chcemy restartować i dokładnie mieszamy.

Kolejny sposób to uwodnienie drożdży z hartowaniem. Procedura hartowania jest  niezbędna w przypadku gdy drożdże zatrzymały się po paru dniach fermentacji  i trzeba je „przygotować” do warunków podwyższonego alkoholu w zatrzymanym nastawie. Drożdże wsypujemy do około 100ml wody o temperaturze około 250C, dokładnie mieszamy i zostawiamy na 20 minut. Po 20 minutach do uwodnionych drożdży dodajemy po łyżce zatrzymanego nastawu co 15min. przez ok. 2 godziny. Tak przygotowane drożdże są gotowe do użycia.

Należ pamiętać o dodaniu pożywki do restartowanego nastawu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.