Drożdże winiarskie w pakietach

Uniwersalny zestaw na 25 do 30L wina domowego!

Bez uwadniania!

Bez przygotowywania matki drożdżowej!

Drożdże winiarskie

Drożdże winiarskie saszetka

Saszetka zawiera drożdże winiarskie Saccharomyces cerevisiae, pożywkę oraz enzym pektolityczny!

Na początek należy wybrać przepis na wino najlepiej na 25-30l. Przygotowanie nastawu: owoce na wino należy umieścić najlepiej w plastikowym fermentatorze. Następnie zalać gorącym syropem cukrowym (woda + cukier z konkretnego przepisu na wino). Gdy temperatura nastawu opadnie do 25-300C należy dodać zawartość saszetki i dokładnie wymieszać. Fermentacja powinna rozpocząć się po około 24 godzinach.

 

Pakiet do przygotowania wina domowego!

Uniwersalny zestaw do fermentacji każdego rodzaju wina:czerwonego, białego, wina na dżemach, sokach, kompotach etc.

Zestaw na wino domowe

Zestaw na wino domowe

Zestaw zawiera saszetki:
1. drożdże, pożywka, enzymy pektolityczne;
2. stoper fermentacji;
3 i 4. środki klarujące;

Na początek należy wybrać przepis na wino najlepiej na 25-30l.

1. Przygotowanie nastawu: owoce na wino należy umieścić najlepiej w plastikowym fermentatorze. Następnie zalać gorącym syropem cukrowym (woda + cukier z konkretnego przepisu na wino). Gdy temperatura nastawu opadnie do 25-300C należy dodać saszetkę (1).

2. Fermntacja: powinna trwać około 10 dni (jest to zależne od użytych owoców i temperatury otoczenia). Fermentacja dobiegnie końca gdy przestaną wydobywać się bąbelki z rurki fermentacyjnej. Koniec fermentacji można też sprawdzić za pomocą cukromierza. Należy dokonać dwa pomiary w odstępie 24h. Jeżeli wynik cukromierza nie zmienia się – oznacza to, że fermentacja dobiegła końca.

3. Stabilizacja wina: jeżeli wino przestało pracować, należy je przelać do czystego fermentatora, a następnie dodać saszetkę (2) oraz saszetkę (3) i dobrze całość wymieszać. Po minimum 3-24 godzinach dodajemy saszetkę (4), dokładnie mieszamy i pozostawiamy na 2-3 dni do ostatecznego wyklarowania się wina.

4. Rozlewanie do butelek: jeżeli wino jest już klarowne, możemy przystąpić do zlania wina znad osadu do butelek. Wino jest gotowe do spożycia. Każde wino jednak po dłuższym leżakowaniu nabiera głębszego i bogatszego aromatu.

 

Znaleziono w Google poprzez:

  • drożdże winne gdzie kupić
  • gdzie kupić drożdże winne
  • akcesoria winiarskie lublin
  • gdzie kupić drożdże winiarskie
  • drożdże gorzelniane lublin
Ten wpis został opublikowany w kategorii Oferta i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.